česky česky english english deutsch deutsch
Login (explanation) Register
LUSK puzzle out On-line.
LUSK puzzle out On-line
Crosswordpuzzle Server krizovky.lusk.cz, krizovka.lusk.cz
  6935 puzzles issued up to now.

Puzzle repository Archive

Dictionary (czech only) Dictionary

Competition Competition

Help Help

Contact Contact
„Když vás zvláště v té naší branži mine štěstí a náhoda, prostě když si vás nikdo nevšimne, tak kariéru nastartujete těžko. Ale člověk by si měl uvědomit, co je dílem náhody a o co se zasloužil sám. Ono se sice občas tvrdí, že by člověk měl říkat, jaké má úspěchy a jak je dobrý, ale já myslím, že to patří do Ameriky, kde jsou všichni happy. U nás se na to díváme jinak. Myslím, že tady se oceňuje spíše slušnost než (TAJENKA). Suverénností bez poctivého řemesla člověk možná kariéru začne, ale otázka je, jak dlouho vydrží.“
Doktor filosofie, zpěvák, kytarista, pianista a hudební skladatel Karel Zich (10. 6. 1949 Praha – 13. 8. 2004 Porto-Vecchio, Korsika)
Classic crossword Clues
Vodorovně:
A – Ševcovský kolíček; japonský způsob sebeobrany. B – 1. část TAJENKY; obyvatel Balkánu. C – Přát si; pařát. D – St. SPZ Benešova; domácky Květoslava. E – Ohlášení v kartách (rekontra); špice; osobní zájmeno. F – Počáteční fáze skoku; citoslovce posměchu. G – Tuhý zbytek po karbonizaci černého uhlí; asijský stát. H – Domácí podoba jména Alena; 2. část TAJENKY. I – Příbuzná; turistické přístřeší.
Svisle:
1 – Přihrádka; látka protkávaná zlatými n. stříbrnými vlákny. 2 – Lstivé (kniž.); vespod. 3 – Domácky Ota; drkotat. 4 – Krtek (básnicky); vápencová oblast; zpěvná slabika. 5 – Slůvko údivu; svážení; loterijní poukázka. 6 – Mít úspěch; ohleduplné společenské chování. 7 – Dlouhý a tenký hutní výrobek; úslužnost. 8 – Ochrana; potomek.
Help: BNK; RÉ; TCHA
Autor: Iva Böhmová
Check puzzle Save Restore Clear
Jump over filled cells Move to cursor
Help: Keys to use.
Enter
Next word.
Shift+Enter
Previous word.
Space
Change direction.
 <- 4
Cursor to left.
 -> 6
Cursor to right.
Esc
Clear letter.
Pomocné znaky: Ž, Š, Č, Ř, Ŕ, Ď, Ť, Ň, Ě, Á, Ä, É,  Í , Ý, Ó, Ö, Ô, Ú, Ů, Ü, CH, Ĺ Ľ
xml document Solution into a file