česky česky english english deutsch deutsch
Přihlásit (vysvětlení) Registrovat
LUSK Luštění křížovek on-line.
LUŠTĚNÍ KŘÍŽOVEK
Křížovkářský server krizovky.lusk.cz, krizovka.lusk.cz
K dnešnímu dni vyšlo již 7989 křížovek.

Hledat v archivu křížovek Archiv

Slovníček pomůže s neznámými slovy. Slovníček

Soutěž Soutěž

Návod jak luštit online Pomoc

Kontakt na autory Kontakt

Přihlášení do soutěže

Obsah:

Abyste se mohli zúčastnit Křížovkářské soutěže, tak musíte být na stránkách www.lusk.cz přihlášeni. Abyste se ale mohli přihlásit, tak zde musíte mít uživatelský profil. Ten získáte tak, že se zaregistrujete. Po té se můžete přihlásit přes formulář:

Lusk.cz

Pokud ale již máte e-mail u Google.com nebo účet u MojeID.cz, tak se můžete přihlásit rovnou bez registrace. Při prvním přihlášení přes jednu z následujících služeb se váš profil na www.lusk.cz automaticky vytvoří:

MojeID.cz Google.com

Proč přihlášení přes třetí stranu a jak to funguje.

Protože je to snadné. Nemusíte provádět registraci. Nemusíte si pamatovat další heslo. Prostě se přihlásíte přes účet, který už máte a používáte. Server www.lusk.cz při tom žádné vaše heslo nezíská. Jediný povinný údaj je e-mail, kterým se přihlašujete.

Proces přihlášení funguje tak, že strany se přesměrují na vybraný účet – poskytovateli ověření. Na jeho stranách se provede ověření vaší identity. Přesněji řečeno, ověří se, že znáte přístup k zadanému účtu (e-mailu). Například, máte-li e-mail na Google.com, tak Google.com je v tomto případě poskytovatel ověření, který ověří, že se umíte přihlásit ke svému e-mailu. Toto ověření probíhá jen na jeho stránkách. Na www.lusk.cz se žádné heslo nepředává! Po té, co se uživatel (Vy) ověří (obvykle zadáním hesla), poskytovatel přesměruje stránky zpět na www.lusk.cz s oznámením, že uživatel je ověřen. Server www.lusk.cz poskytovateli důvěřuje a považuje tak uživatele za přihlášeného (a při prvním přihlášení mu automaticky vytvoří uživatelský profil). Pro zvídavé - tato technologie ověření uživatele se jmenuje OpenID.

Povinné a nepovinné údaje

Při ověření uživatele poskytovatel předává některé údaje o uživateli. Povinný údaj je e-mail. Pokud ten není předán, je takové přihlášení stránkami www.lusk.cz odmítnuto. Nepovinné údaje jsou jméno, příjmení, přezdívka a adresa. Tyto údaje si uživatel může kdykoliv doplnit ve svém profilu.

Změna hesla

Přihlášený uživatel – řešitel si může změnit heslo na straně "Změna hesla". Jak už bylo řečeno, pokud jste se přihlásili přes poskytovatele ověření, tak žádné heslo na www.lusk.cz nemáte. A ani jej nepotřebujete. Pokud byste jej ale přesto chtěli, tak si jej můžete nechat vytvořit a poslat. S pomocí hesla se pak můžete přihlašovat i přes přihlašovací formulář na těchto stránkách. Na straně "Poslat heslo" zadejte do formuláře váš přihlašovací e-mail a na něj vám bude posláno heslo nové. Tím se pak můžete přihlašovat přímo na Lusk.cz.


Popis přihlášení přes Google.com

Klikněte na ikonu Google.com.

Vyplňte své přihlašovací jméno a heslo a stiskněte tlačítko "Přihlásit se".
google.com

Potvrďte, že se chcete k www.lusk.cz přihlásit, kliknutím na tlačítko "Povolit":
Google.com


Popis přihlášení přes MojeID.cz

Klikněte na ikonu mojeid.cz.

Vyplňte své přihlašovací jméno a heslo a stiskněte tlačítko "OK".
mojeid.cz

Potvrďte, že se chcete k www.lusk.cz přihlásit, kliknutím na tlačítko "OK":
mojeid.cz

Chcete-li předat na www.lusk.cz i nepovinné údaje, tak zatrhněte přepínače:
mojeid.cz