česky česky english english deutsch deutsch
Přihlásit (vysvětlení) Registrovat
LUSK Luštění křížovek on-line.
LUŠTĚNÍ KŘÍŽOVEK
Křížovkářský server krizovky.lusk.cz, krizovka.lusk.cz
K dnešnímu dni vyšlo již 7989 křížovek.

Hledat v archivu křížovek Archiv

Slovníček pomůže s neznámými slovy. Slovníček

Soutěž Soutěž

Návod jak luštit online Pomoc

Kontakt na autory Kontakt

Reklamace a protesty

Pokud zjistíte nějaký problém s řešením soutěžních úloh nebo přijdete na nějakou chybu, tak nám zde můžete o tom podat zprávu. Jsme lidé omylní a proto víme, že i naše stránky mohou obsahovat různé chyby. Některé vaše dotazy budeme publikovat, aby i ostatní řešitelé věděli, jak se s danými problémy vypořádat. Před tím, než svůj dotaz odešlete, tak se, prosím, seznamte s již zveřejněnými odpověďmi, abyste nepsali zbytečně.

Příspěvek by měl být stručný a výstižně popisovat problém. Ten by se měl týkat typu problému z oblastí, uvedených u přepínačů ve formuláři. Příspěvky s vulgárními výrazy ignorujeme a neodpovídáme na ně.

Věc:
Typ problému:
  • Technické chyby
    (Potíže s vyplňováním obrazce. Nefunkční odkazy, problém s přihlašováním. Chybné zobrazování.)
  • Faktografické chyby
    (Chybné legendy nebo vpisovaná slova. Gramatické chyby, obsahové chyby. Chybějící nápověda nebo jiný obsah.)
  • Soutěžní chyby
    (Chyby v pravidlech. Nesprávné vyhodnocení. Chybějící informace.)
Zpráva:
Vaše řešení:
Pokud máte dotaz na Vaše řešení nějaké konkrétní křížovky, tak řešení uložte do souboru a zde je přiložte.
Příspěvek může odeslat jen přihlášený řešitel.

Otázky a odpovědi

Otázka:

Vždycky jsem se přihlašovala přes Seznam.cz a teď to již nejde. Jak se mám přihlásit?

Odpověď:

Přihlaste se přes Google nebo přihlašovacím formulářem Lusk. Pokud jste se ještě nikdy přes formulář Lusk nepřihlašovala, tak si necháte poslat heslo. Na straně Poslat heslo pro přihlášení zadáte svůj e-mail, kterým se přihlašujete. Po stisknutí tlačítka "Poslat žádost" se na tuto adresu doručí zpráva, ve které bude speciální odkaz pro vytvoření nového hesla. Když na tento odkaz kliknete, tak se vytvoří heslo nové. Po přihlášení si toto heslo můžete nastavit na jiné.

Otázka:

Jak mám do obrazce vložit slovenské měkké Ľ?

Odpověď:

Klikněte na políčko, do kterého chete písmeno vložit a pak na písmeno v seznamu Pomocné znaky:
Pomocné znaky

Otázka:

Dobrý den. Jsem dlouhodobým uživatelem Vašich stránek a registraci jsem si udělal přes Seznam.cz - který nyní nefunguje. Chtěl jsem se znova zaregistrovat přes Lusk, abych se dostal ke svým výsledkům, ale po zadání e-mailové adresy jsem byl upozorněn, že tato adresa je již obsazená. Jak mohu dále postupovat. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Nemusíte se znova registrovat. Už zaregistrován jste. Stačí se jen přihlásit. Pokud jste se ještě nikdy přes Lusk nepřihlašoval, tak si necháte poslat heslo. Na straně Poslat heslo pro přihlášení zadáte svůj e-mail, kterým se přihlašujete. Po stisknutí tlačítka "Poslat žádost" se na tuto adresu doručí zpráva, ve které bude speciální odkaz pro vytvoření nového hesla. Když na tento odkaz kliknete, tak se vytvoří heslo nové. Po přihlášení si toto heslo můžete nastavit na jiné.

Otázka:

Nedaří se mi příhlásit přes Seznam.cz. Co mám dělat?

Odpověď:

Nefunkční přihlášení je způsobeno chybou ve službě přihlášení u Seznam.cz. Problém jsme nahlásili a Seznam.cz na nápravě pracuje. V minulosti se jim to již párkrát stalo a opravu provedli během několika dní. Do doby, než Seznam.cz přihlašování opraví, se můžete přihlásit přes formulář LUSK.

Otázka:

Dobrý den, vyluštila jsem dnešní soutěžní křížovku, ale stále mi to ukazuje, že celé řešení není správně. Podle mě moje řešení správné je! Tak co s tím mám dělat?

Odpověď:

Pokud danou křížovku někteří soutěžící již vyřešili, tak je velmi pravděpodobné, že Vaše řešení správné nebude. Jestli je křížovka již někým vyřešena, tak to zjistíte porovnáním počtu vyřešených křížovek u soutěžících na prvním místě v tabulce aktuálních výsledků s počtem soutěžních křížovek. Pokud se shodují, tak je jasné, že všechny křížovky v dané soutěži mají řešení, které lze nalézt. Jste-li přesto přesvědčena, že Vaše řešení je správé, tak řešení uložte do souboru a tento soubor nám pošlete (jako přílohu e-mailu). My jej zkontrolujeme a pokud bude nějaká chyba na naší straně, tak ji opravíme.
Save solution into the file.

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zapojit do luštění křížovek. Vyluštil jsem dnešní křížovku, přihlásil jsem se, ale nemohu výsledek odeslat. Prosím o laskavou pomoc a vysvětlení, jak bych se mohl zapojit, protože návodu uvedenému v textu příliš nerozumím, hlavně tomu, jak se mám zapojit přes třetí osobu.

Odpověď:

Dobrý den, výsledek odesílat nemusíte. Ten se zaznamená automaticky jen pokud křížovku vyřešíte správně celou! Vyřešit jen tajenku nestačí. Aby se výsledek mohl zaznamenat do vašeho profilu, tak musíte být přihlášen. Popis přihlášení je popsán na straně Přihlášení do soutěže. Pokud nerozumíte návodu jak se přihlásit, tak napište konkrétně, které části v návodu nerozumíte. Rádi vám dodáme doplňující informace.

Otázka:

Dne 12.1.2013 mě to v soutěžním seznamu nenabídlo nic k luštění. Tak jsem po přihlášení vyluštila křížovku v běžné denní nabídce - objevil se mi zelený nápis, že bude zapsáno do mého profilu, ale není.

Odpověď:

Soutěžní křížovky nevychází úplně každý den. Řešení křížovek, které nejsou součástí soutěže, se ukládají ve vašem profilu do seznamu na straně Mám vyřešeno. Kromě toho se vám v seznamech archívu křížovek u již vyřešené křížovky objeví symbol .